

Česta pitanja i naši odgovori
Proučite česta pitanja i naše odgovore na temu KIF prijemni, cijena priprema za KIF i način plaćanja, te pitanja o samim pripremama za KIF.

Udobno se smjestite i krenite istraživati najveću bazu pitanja i odgovora za KIF prijemni, pripreme za KIF i cijeni i načinu plaćanja Puls 220 priprema za KIF.
KIF prijemni česta pitanja
KIF prijemni se razlikuje od svih drugih prijemnih ispita na svučilištima u Zagrebu, Splitu, Osijeku, Mostaru i šire. Evo najčešćih pitanja za KIF prijemni ispit:
Kako se računaju bodovi za KIF prijemni?
KIF prijemni kojeg provodi Kineziološki fakultet u Zagrebu boduje se ovako: 45% bodova nose završne ocjene iz svakog razreda srednje škole i svakog ispita s državne mature, 45% bodova nose rezultati praktičnog dijela prijemnog ispita (testovi motoričkih znanja), a 10% dodatnih bodova mogu dobiti samo kategorizirani sportaši. Detaljno o bodovima razrađujemo na teorijskoj nastavi taktičke pripreme za KIF.
Koji se sve sportovi ocjenjuju na prijemnom ispitu za KIF?
KIF prijemni se sastoji od provjere poznavanje tehnike iz 12 sportova:

- Atletika
- Hrvanje
- Judo
- Karate
- Nogomet
- Košarka
- Rukomet
- Odbojka
- Ples
- Ritmička gimnastika
- Sportska gimnastika
- Plivanje
Međutim, hrvanje, karate i judo se ocjenjuju kao jedan (borilački) sport, a plivanje se zapravo ne ocjenjuje (nego samo provjerava da li je isplivana norma), tako da se provjeravaju motorička znanja iz 12 sportova, ali se dobiva 9 konačnih ocjena.
Koji tehnički elementi se provjeravaju iz tih sportova na KIF prijemnom?
Kod provjere znanja plivanja moguće je koristiti bilo koju tehniku i ta tehnika se ne ocjenjuje, nego je samo bitno bilo kojom tehnikom isplivati normu koja iznosi preplivanih 50 metara za 55 sekundi (M) i 65 sekundi (Ž). Ostali sportovi na KIF prijemnom ispitu obuhvaćaju bateriju od stotinjak tehničkih elemenata iz ostalih 11 sportova.
Na koji način se ocjenjuju sportovi za KIF prijemni?
KIF prijemni je vrlo specifičan prijemni ispit u RH. Nakon što profesor, asistent, ili demonstrator s KIF-a demonstrira element na prijemnom ispitu, kandidati pojedinačno, ili u paru s partnerom koji će im biti dodijeljen, ponavljaju izvedbu tog elementa, za što dobivaju ocjenu. Ocjene se kreću u rasponu od 0 do 5. Prosječna ocjena iz svih elemenata iz nekog sporta predstavlja ukupnu ocjenu na tom sportu. KIF prijemni omogućuje maksimalno dobivanje 50 bodova iz svakog sporta * 9 sportova = 450 bodova = 45% ukupnih bodova na prijemnom ispitu.
Koliko iznosi norma iz plivanja za KIF prijemni?
Za sve muške kandidate norma iz plivanja na KIF prijemnom iznosi 55 sekundi za 50 metara preplivanog bazena. Za djevojke je norma 65 sekundi za 50 metara.
Koja je razlika između sveučilišnog i trenerskog studija na Kineziološkom fakultetu? Da li s oba studija mogu postati kineziolog? Koji studij da odaberem?
Da. Završavanjem oba studija postajete kineziolog. Evo koje su razlike, pa na temelju njih odlučite koji je studij za vas:
- Završavanjem sveučilišnog studija postajete diplomirani kineziolog i diplomirani sportski trener, tj. dobivate akademsku titulu magistar kineziologije (mag.cin.), eventualno bakalaureat kineziologije (bacc.cin) nakon tri godine studija, umjesto pet. Završavanjem trenerskog studija postajete kineziolog i trener, ali ne dobivate akademsku titulu.
- Trenerski studij je poseban studijski program čiji nositelj je Studijski Centar za Izobrazbu Trenera (SCIT), koji djeluje u sklopu Kineziološkog fakulteta.
- Sveučilišni studij traje tri ili pet godina, a trenerski studij tri godine.
- Sveučilišni studij je opsežniji, zahtjevniji i teži.
- Prijemni ispit za sveučilišni studij je opsežniji, zahtjevniji i teže ga je položiti nego upisati trenerski studij.
- Na sveučilišnom studiju se uče i savladavaju svi sportovi, a u završnom dijelu studija se usmjerava jedan sport (ili kondicijska priprema sportaša, fitnes, rekreacija, ili kineziterapija). Na trenerskom studiju se u startu usmjerava izabrani sport (ili kondicijska priprema sportaša, fitnes, ili rekreacija).
Dakle, svi mladi sportaši koji su 100% samo u svom sportu i u svojoj karijeri se ne žele baviti podučavanjem niti jednog drugog sporta, trebali bi odabrati studij na SCIT-u, smjer izabranog sporta. Isto vrijedi i za kandidate koje ne zanima konkretno niti jedan sport, nego im je draža tjelesna aktivnost u vidu kondicijske pripreme sportaša, fitnesa i rekreacije, za što također postoji poseban studijski smjer na SCIT-u. Koga zanima više, ista ova usmjerenja može uzeti u završnim godinama sveučilišnog studija i kroz izborne predmete, ali će tijekom studija naučiti znatno više o kineziologiji.
Da li i muški moraju polagati ritmičku gimnastiku na KIF prijemnom ispitu? Da li KIF prijemni traži od djevojaka da polažu nogomet?
Da.

Otkud bih ja znala igrati nogomet!? Otkud bih ja znao ritmičku gimnastiku!? Što će to meni?
U skladu sa smjerom u kojem društvo općenito ide, Kineziološki fakultet se svojevremeno odlučio da za KIF prijemni nogomet više neće biti isključivo muški sport na KIF-u, ali onda niti ritmička gimnastika isključivo ženski. Dalo bi se diskutirati za i protiv, ali u konačnici je nebitno slažete li se s tim, ili ne - na prijemnom će tako biti - amen. Možete protistirati, pa otići studirati ekonomiju, ili možete doći na pripreme za KIF, pa naučiti i nogomet i ritmičku gimnastiku.
Ali ako će vam biti lakše, isto pitanje se pita i rukometni reprezentativac, nositelj svjetskog zlata koji sada hoće na KIF prijemni: "Otkud bih ja znao nogomet? Ili odbojku? Judo? Plivanje? Pa ja cijeli život treniram samo rukomet! Kako bih ja znao ostale sportove? Što će to meni?".
Jednostavno, ako želite biti profesor TZK/kineziologije, morate poznavati sve sportove barem u osnovama, što se i provjerava na KIF prijemnom. Zato postoje pripreme za KIF na kojima ćemo vas podučiti sve sportove koje do sada niste trenirali.
Ako se želite specijalizirati samo u jednom sportu, a drugi sportovi vas manje-više ne zanimaju, onda trebate ići na SCIT (studijski centar za izobrazbu trenera) prijemni, koji djeluje u sklopu Kineziološkog fakulteta i na tom trenerskom studiju trebate odabrati sport koji želite studirati.
Ako Vas sportovi općenito ne zanimaju, ali vas zanima tjelesno vježbanje u vidu fitnessa, kondicijskog treninga, ili rekreacije, onda vam je najbolji izbor otići na SCIT prijemni i odabrati smjer fitnessa, kondicijske pripreme, ili rekreacije.
Međutim, ako vas zanimaju svi sportovi, kineziologija općenito, razni oblici tjelesnog vježbanja, teorija treninga neovisno o sportu, sportsko podučavanje djece i odraslih, ili možda kineziterapija, KIF prijemni za sveučilišni studij kineziologije bi trebao biti vaš odabir. Naravno, to onda znači i provjera motoričkih znanja iz svih 12 sportova za KIF prijemni.
Koja je razlika između KIF prijemni za sveučilišni studij kineziologije i KIF prijemni za stručni studij za trenere na Kineziološkom fakultetu (SCIT)?
KIF prijemni se razlikuje ovisno radi li se o sveučilišnom ili stručnom studiju, ali se i na stručnom strudiju razlikuje ovisno da li je stručni studij smjera izabranog sporta, ili stručni studij fitnesa, kondicijske pripreme ili rekreacije.
KIF prijemni za trenerski studij smjera izabranog sporta (tj. SCIT prijmni) je sličan KIF prijemnom za sveučilišni studij na KIF-u, ali su kriteriji znatno blaži i nije nužno dobro poznavati svih 12 sportova, nego samo glavni sport smjera koji se upisuje i nekoliko komplementarnih sportova. Također, za plivanje nije nužno isplivati 50 metara unutar neke određene norme, nego je dovoljno bilo kojom tehnikom isplivati 50 metara u bilo kojem vremenu.
SCIT prijemni smjera kondicijske pripreme sportaša, fitnesa i rekreacije je takav da nije potrebano poznavati niti jedan sport, ali postoje druge vježbe koje se ocjenjuju.
Mogu li se prijaviti na KIF prijemni na sve studije?
Da. Možete se prijaviti istovremeno i na KIF prijemni (sveučilišni studij) i na SCIT prijemni (trenerski studij). Možete se prijaviti i posebno na svaki smjer prijemnog ispita za trenerski studij. Imajte u vidu da je za svaki prijemni potrebna posebna prijava, što znači i da se svaki prijemni posebno plaća. Kada stignu rezultati prijemnog ispita, odaberite svoj studij kineziologije.
Koja je razlika između KIF prijemni Zagreb u odnosu na KIF prijemni Split, Osijek, Mostar, ili neki drugi fakultet kineziologije?
Već duži niz godina ima kako je Kineziološki fakultet u Zagrebu s prijemnog ispita izbacio testove motoričkih sposobnosti. Mi smo tada također prestali kandidate kondicijski pripremati, ali ostali fakulteti u regiji još uvijek provode testove motoričkih sposobnosti.
Na KIF prijemni Zagrebu je plivačka norma najstroža. Ostali fakulteti imaju ili lakšu normu, ili norme uopće nema, nego je dovoljno samo isplivati 50 metara. KIF prijemni Zagreb takošer ima zahtjevnije testove motoričkih znanja i u pravilu je KIF Zagreb najteže upisati.
Naši kandidati koji idu na prijemne ispite na više Kinezioloških fakulteta u regiji i koji na KIF prijemni Zagreb postignu oko 100-tog mjesta, nerijetko su na KIF prijemni Split, Osijek i/ili Mostar na prvom mjestu, a obično među prvih 10. Naravno, dok se ova tri fakulteta bore da popune kvotu studenata na prvoj godini, konkurencija na Zagrebačkom KIF-u je veća, pa je stoga i KIF prijemni u Zagrebu stroži.
Da li mi je bolje ići na Kineziološki fakultet Zagreb, ili mi je bolje na KIF Osijek, KIF Split, ili studij kineziologije u Mostaru?
Svaki od navedenih fakulteta ima svoje prednosti i mane, međutim, definicija prednosti i mana ovisi o svakom kandidatu što za njega znači da je nešto prednost, a nešto mana.
Nekome je fakultet koji se nalazi u istom gradu u kojem živi prednost, a drugome je velika mana. Nekome je prelagan studij na kojem se malo uči i na ispitima lako prolazi prednost, a drugome je velika mana. Nekome su visoki troškovi studiranja mana, a nekome irelevantan faktor, pa čak i prednost.
Odvagnite želju/potrebu da se maknete od obitelji, računicu troškova studiranja, želju za kvalitetnim studijem i želju za što lakšim studiranjem i prema tome odaberite studij Kineziologije u Zagrebu, Splitu, Osijeku, Mostaru, ili nekom drugom regionalnom centru.
Da li je moguće ići na KIF prijemni u više gradova?
Da, u teoriji je moguće ići na prijemni ispit na sve kineziološke fakultete u regiji; i na KIF prijemni Zagreb i KIF prijemni Split i KIF prijemni Osijek i KIF prijemni Mostar, jer su obično prijemni ispiti različitih datuma. KIF prijemni Zagreb je obično na početku srpnja, a KIF prijemni Osijek, Split i Mostar obično se održavaju koji dan ranije. Hoćete li moći uskladiti sve datume, a imajući u vidu i datume državne mature, je već drugo pitanje.
Ako prijavljujem više prijemnih ispita za KIF u različitim gradovima, trebam li platiti svaki prijemni ispit posebno? Ako prijavljujem više prijemnih ispita za KIF na istom fakultetu, ali različite smjerove, trebam li platiti svaki prijemni ispit posebno?
Da.
Ču/o/la sam da je KIF prijemni takav da jako zakidaju za ocjenu iz pojedinog sporta?
Svaki profesor na Kineziološkom fakultetu ocjenjuje kandidate na KIF prijemnom ispitu prema svojoj subjektivnoj procjeni o kvaliteti kandidatove tehničke izvedbe elementa. A gdje ćete naći objektivnijeg ocjenjivača od onog koji podučava taj sport na fakultetu?
Mnogi polaznici prijemnog ispita koji nisu bili polaznici naših priprema misle da odlično poznaju tehničke elemente sporta kojeg treniraju, međutim na prijemnom ispitu se ocjenjuje školska tehnika elementa pojedinog sporta, a ne natjecateljska tehnika, koju većina sportaša jedino poznaje. A pogotovo se ne ocjenjuje ulična tehnika!
Ipak, postoje i strogi profesori koji stvarno zakidaju za ocjenu iz pojedinog sporta. Međutim, ni to nije neki problem. Npr. na razredbenom ispitu 2019. naš najbolji kandidat na pripremama za KIF, a ujedno i prvi na KIF prijemnom je imao otprilike iz pola sportova sve petice, ali je iz druge polovice sportova imao sve trojke i četvorke. I svejedno skupio najviše bodova i bio najbolji na razredbenom postupku!
Dakle, ako je profesori strog, to nije problem, jer je strog prema svima. Problem je ako dva profesora ocjenjuju isti sport, neki na KIF prijemnom idu kod jednog, a neki kod drugog, ali jedan profesor je strog, a drugi nije. Na žalost, tu vam nema pomoći. Eventualno pomaže dobro savladano gradivo iz vjeronauka. Ali opet, kaže poslovica, pomozi si sam pa će ti i Bog pomoći.
Možete to gedati i ovako. Ako ćete već dobiti lošiju ocjenu od 50% polaznika KIF prijemnog koji idu kod blažeg profesora, ne morate dobiti lošiju ocjenu i od 50% polaznika iz vaše grupe! Budite najbolji što možete; radite na stvarima koje možete kontrolirati (na svojim sposobnostima i motoričkim znanjima) - nemojte trošiti energiju na ono što nije pod vašom kontrolom!
Ču/o/la sam da na KIF prijemnom neki jako loše odrade element, a svejedno dobiju odličnu ocjenu?
Mnogi sadašnji studenti KIF-a vam mogu potvrditi kako su na prijemnom ispitu vidjeli polaznike koji su tijekom prijemnog ispita vrlo loše odradili tehniku pojedinog sporta, a dobili iste, ili bolje ocjene od ostalih kandidata koji su taj element znatno bolje odradili. Ne ulazimo u teorije kako je došlo do takvih grešaka pri ocjenjivanju. Nemojte trošiti energiju na to. Vi pokušajte biti najbolji što možete na KIF prijemnom ispitu.
Kako mogu znati kakve su ocjene dobili drugi polaznici KIF prijemnog ispita?
Ako na samom prijemnom ispitu ne čujete koliko je drugi kandidat dobio, ili vam taj kandidat kasnije osobno ne kaže, onda - nikako. Od KIF prijemnog 2022. objavljen je anonimni poredak kandidata s ocjenama iz svakog sporta, a od 2023. više ne postoji javnosti dostupna rang lista s prijemnog ispita za KIF. Slično kao i kod upisa u srednju školu i rezultata mature, na svom AAI@EduHr korisničkom računu ćete vidjeti samo svoj rang i ocjene. Ostali rangovi i ocjene su anonimizirani.
Koliko je takav KIF prijemni transparentan?
Ruku na srce - nimalo. Ali opet, nemojte rasipati energiju na probleme koji su izvan vašeg dosega da ih riješite. Jednostavno, budite najbolji što možete na prijemnom ispitu za KIF. Što ste bolji, to je veća vjerojatnost da ćete upisati KIF, neovisno o svim drugim okolnostima koje na KIF prijemnom i oko KIF prijemnog ispita vladaju.
Imam X zlatnih medalja i treniram u... Jesam li ja vrhunski sportaš koji ne treba polagati KIF prijemni?
Ne. Vrhunski sportaši već znaju da ne moraju polagati prijemni.
Što trebam ponijeti na KIF prijemni?
KIF prijemni obično zahtjeva pod obaveznom opremom da kandidati imaju bijelu majicu i plave, ili crne sportske hlačice, ili tajice, sve bez ikakvih oznaka na sebi. Na bazenu je potrebno imati plivačku kapicu, slip kupaće gaćice (ne havajke), ili jednodjelni kupaći kostim (ne bikini) i, naravno, ručnik. Da li je došlo do nekih promjena u obaveznoj opremi tekuće godine, konzultirajte se na stranicama Kineziološkog fakulteta. O ostalim rekvizitima koji nisu obavezni, ali su iznimno korisni, razgovaramo na teorijskim predavanjima u sklopu taktike polaganja KIF prijemnog ispita.
Ču/o/la sam da neki padnu na liječničkom pregledu za Kineziološki fakultet (KIF)?
Da. Određeni broj ljudi ne prođe na liječničkom pregledu. U većini slučajeva to je u redu, jer bavljenje fizičkom aktivnošću može predstavljati rizik po zdravlje određenim studentima. S obzirom da su u (ne tako davnoj) povijesti fakulteta zabilježeni i smrtni slučajevi, preporučamo vam da liječničku potvrdu ne lažirate, a liječniku kažete kompletnu povijest bolesti.
S druge strane poznati su nam slučajevi u kojima je određen broj ljudi pao na liječničkom pregledu zbog recimo minus dioptrije. Liječnik se pravda time da kod minus dioptrije postoji vjerojatnost pogoršanja vida bavljenjem fizičkom aktivnošću. Isto tako nam je poznato da su takvi kandidati sasvim uredno prošli pregled kod drugog liječnika.
Gdje mogu napraviti liječnički pregled za Kineziološki fakultet (KIF)?
Puls220 organizira liječnički pregled za Kineziološki fakultet u suradnji s Medicinom rada i sporta u Trnjanskoj ulici 200 metara od dvorane u kojoj vodimo pripreme za KIF. Doktorica Božić je doktorica sportske medicine, a ima i doktorat s Kineziološkog fakulteta, stoga nema sigurnijeg mjesta za obaviti liječnički pregled od ovog.
Da li mi garantirate da ću nakon priprema za KIF položiti prijemni ispit? O čemu ovisi uspjeh na prijemnom ispitu za KIF?
Ne, ne garantiramo da ćete položiti prijemni ispit. U nastavku objašnjavamo zašto. Međutim, mi smo toliko sigurni da stvarno HOĆETE upisati Kineziološki fakultet da dajemo 100% garanciju na kvalitetu Priprema za KIF! Koja je razlika i što to konkretno znači pročitajte više na stranici Garancija.
Možemo se pohvaliti visokom prolaznošću naših kandidata, uvijek preko 90%, a razlozi zašto ne garantiramo da ćete upisati KIF i zašto svi kandidati NE MOGU upisati Kineziološki fakultet su brojni, a neke bitnije ovdje navodimo:
Motorička predznanja
Netko je trenirao jedan sport cijeli život, a netko se nije našao ni u jednom sportu, pa je trenirao malo nogomet, pa košarku, pa mu je lopta dojadila i prebacio se na karate, pa judo, što mu je isto postalo bezveze, pa je na kraju krenuo u teretanu i završio na street workout. Ispravljati motoričke stereotipe prvom kandidatu će biti puno teže nego naučiti nova motorička znanja drugom kandidatu.
Genetske predispozicije
U slučaju upisa na Kineziološki fakultet, genetske predispozicije podrazumijevaju dominantno motoričku sposobnost zvanu koordinacija. Kandidati koji dolaze iz borilačkih sportova, atletike i gimnastike obično pokazuju veći stupanj koordinacije i veću brzinu učenja novih motoričkih znanja.
Ocjene iz srednje škole i državne mature
Velik postotak ukupnih bodova dobivenih na prijemnom ispitu za KIF može se dobiti na temelju ocjena iz srednje škole i državne mature. Izvrsno odrađene pripreme za KIF i savršeno odrađen prijemni ispit za KIF može ipak dovesti do pada na prijemnom ispitu u slučaju lošijih ocjena iz srednje škole.
Prolaz na državnoj maturi, liječničkom pregledu i plivanju
Ni lepeza motoričkih predznanja, ni vrhunske genetske predispozicije, uz vrhunske školske ocjene i vrhunski odrađene pripreme za KIF ne pomažu u slučaju da na kraju padnete na državnoj maturi, liječničkom pregledu, ili plivanju na početku prijemnog ispita.
Dodatni bodovi
Nešto lošije ocjene, sposobnosti ili znanja, mogu se lako kompenzirati dodatnim bodovima statusom kategoriziranog sportaša, a vrhunskim sportašima se poklanja maksimalni broj bodova iz testova motoričkih znanja bez da idu na prijemni ispit.
Motivacija
Ni odlične ocjene iz škole s hrpom dodatnih bodova i odličnim genetskim predispozicijama i visokom razinom motoričkih znanja nisu garancija za upis na Kineziološki fakultet, ukoliko polaznik na pripreme za KIF i prijemni ispit dolazi bez većih vlastitih ambicija za studiranjem.
Trema
Izlazak na razredbeni ispit za KIF je izuzetno stresan psihofizički događaj. U tako stresnoj situaciji mnogi se na prijemnom "zakoče". Noge više ne slušaju, ruke ni ne postoje, zraka fali u litrama, ali zato litre znoja cure niz tijelo koje gori od treme. Potrebno je upoznati kandidate sa svim detaljima koje mogu očekivati na prijemnom ispitu za KIF.
Taktika polaganja prijemnog ispita
S obzirom da je prijemni ispit na Kineziološkom fakultetu vrlo specifičan, postoji mnogo detalja zbog kojih izvedba određenog motoričkog zadatka može donijeti više, ili manje bodova. Kako izvoditi pojedini motorički zadatak, s koliko snage ga izvoditi, kada se odmarati, koje motoričke zadatke svjesno lošije odraditi, a koje forsirati do maksimuma, kako se ponašati, kako se kretati, kako pozdravljati kojeg profesora... Mnoštvo malih sitnica koje mogu učiniti ukupno veliku razliku.
"Veza"
Sve je jasno, zar ne? Što je veći broj ljudi koji će upisati Kineziološki fakultet na vezu, to je manji broj ljudi koji će upisati Kineziološki fakultet vlastitim zaslugama.
Konkurencija
Što veći broj kandidata dolazi na prijemni ispit, naravno, manja je vjerojatnost za upis na fakultet. Kada smo početkom novog milenija počinjali s pripremama za KIF, oko 800 maturanata je izlazilo na prijemni ispit za sveučilišni studij na KIF-u. Danas je taj broj dvostruko manji, ali još uvijek to znači da svaki drugi maturant NEĆE proći na prijemnom ispitu.
Ostali faktori
Ostali faktori zbog kojih osoba može loše proći na prijemnom ispitu (iako su joj ostale stavke više nego zadovoljavajuće) su slijedeći:
- odustajanje od izlaska na prijemni ispit
- pretreniranost (loše tempirana sportska forma)
- ozljede ili bolest
- loš partner na prijemnom ispitu
- splet nesretnih okolnosti (loša sreća)
- ostali ostali faktori
Je li sada jasnije zašto ne garantiramo da morate proći prijemni ispit ako pohađate pripreme za KIF? O ovim faktorima detaljnije raspravljamo na nastavi taktičke pripreme i razrađujemo kako ih pretvoriti u svoju korist.
Pripreme za KIF česta pitanja
Puls 220 pripreme za KIF od 2005. predstavljaju najozbiljniju, najopsežniju i najjaču nastavu TZK u Hrvatskoj. Evo čestih pitanja o našim Pripremama za KIF:
Da li se Pripreme održavaju vikendom, za vrijeme državnih praznika i za vrijeme blagdana?
Da. Zapravo, vikendi, državni praznici i blagdani su idealno vrijeme za održavanje priprema, jer su tada i školski praznici, pa kandidati iz cijele Hrvatske (i ostatka regije ukoliko se praznici i blagdani poklapaju) mogu dolaziti na pripreme za KIF.
Ipak, pokušavamo maksimalno uvažiti dane u kojima tradicija nalaže da se ostaje kod kuće, ili odlazi na specifična mjesta taj dan. Npr. Uskrs i uskršnji ponedjeljak. Ukoliko nam raspored školskih praznika to omogućava, ovim danima nikada ne provodimo nastavu.
Da li se Pripreme održavaju za vrijeme redovne nastave u školi?
U pravilu ne. Uvijek se trudimo pripreme za KIF smjestiti u vrijeme školskih praznika. Ipak, ako je raspored školskih praznika takav da našu nastavu nismo u mogućnosti uklopiti u njih, pokušavamo napraviti takav raspored da maturanti minimalno izostaju s redovne nastave ili nastave priprema za KIF (ovisno što im je važnije).
U slučaju izostanka s redovne nastave u školi, maturantu ćemo ispisati potvrdu pohađanja priprema za KIF kao ispričnicu za izostanak.
Da li radite pripreme za SCIT (trenerski studij)?
Više ne. Kvote uglavnom ostaju nepopunjene i teško da možete pasti na SCIT prijemnom.
Što trebam ponijeti sa sobom na Pripreme za KIF?
Sportska i nesportska oprema koju su kandidati dužni (ili za neobavezne stvari - voljni) ponijeti na Pripreme čini:
- čiste tenisice za dvoranu (ni slučajno blatne!)
- sportsku odjeću (majice ćete dobiti gratis i obavezni ste ih nositi)
- topliju sportsku odjeću za slučaj hladnijeg vremena
- dovoljno tekućine
- zahtjevanu dokumentaciju (samo pri prvom dolasku)
- fokus
- dobru volju
Što NE trebam ponijeti sa sobom na Pripreme za KIF?
Najmanje 5 stvari držite u svlačionici za vrijeme i praktične i teorijske nastave:
- mobitel
- telefon
- smartphone
- digitalni produžetak šake
- cjelodnevno tačkalo
- gadget za bleyanje
- |)1g174|n4 |)r0g4
Šalu na stranu, ali strogi smo po tom pitanju. Dok nastava traje, nema tačkanja i swipe-anja. Ipak, u pauzama se na kratko možete primiti ekrana.
Zašto nema plivanja na pripremama za KIF, a ima na razredbenom ispitu?
Nastava na bazenu je od početka naših priprema za KIF bila sastavni dio nastavnog plana i programa sve do prije desetak godina. Plivanje je bilo (i ostalo) izlučni kriterij na KIF prijemnom, a na našim pripremama je bio centralni dio nastave (pored treninga motoričkih sposobnosti i u to vrijeme manje bitnih - motoričkih znanja).
Međutim, KIF prijemni se s vremenom drastično promijenio. Plivanje se prestalo ocjenjivati (ostao je samo kriterij izlučnosti), te je norma znatno olakšana (55 sekundi (M) i 65 sekundi (Ž) za 50 metara). Osim toga KIF je s prijemnog ispita izbacio testove motoričkih sposobnosti i uveo ocjene s državne mature, te su motorička znanja postala osnova razredbenog postupka na KIF-u, uz povećanje broja tehničkih elemenata i broja sportova koji se ocjenjuju.
Budući da rijetko koji maturant ne može isplivati definiranu normu, za nastavu plivanja nema potrebe. Ipak veliku pažnju plivanju na prijemnom ispitu posvećujemo u sklopu teorijske nastave taktičke pripreme za KIF prijemni. Ako u ovom trenutku niste u stanju isplivati zadanu normu, pod hitno upišite školu plivanja!
Jesu li pripreme za KIF namijenjene samo maturanti(ca)ma? Što ako sam maturirao/la prije X godina? Što ako idem tek u 1/2/3. razred?
Pripreme su namijenjene svim kandidatima koji žele, pa i ne žele ići na prijemni ispit za Kineziološki fakultet, neovisno o starosti. Naši najmlađi kandidati (djeca prof. Milovukovića) su s navršenih 10 godina krenuli s dvoolimpijskim ciklusom priprema za KIF. Neki se sjete s 20 i nešto godina da bi studirali, pa dolaze sada na pripreme. Još starijih ima i budućih studenata trenerskog studija, nerijetko s već završenim nekim drugim fakultetom.
Da li imate kakvu ponudu smještaja za vrijeme trajanja priprema, za sudionike s prebivalištem izvan grada Zagreba?
Puls 220 ne pruža uslugu smještaja. Ipak, ako nemate smještaj u vlastitom aranžmanu, u blizini sportske dvorane (u istoj ulici) postoji hotel (***) i na 10 metara od dvorane jedan mini hotel (**). Provjerite na Google maps (Trnjanska 99, Zagreb).
Da li će učenici dobiti nešto za jesti tijekom cijelog dana nastave?
Puls 220 ne pruža uslugu prehrane. Ipak, dvije-tri vrste voća je tijekom cijelog dana svim kandidatima uvijek dostupno (besplatno), a za više od toga ponesite svoju hranu, ili si ju naručite za dostavu za vrijeme velike pauze. Na 50 metara od dvorane postoji fast food i mini market, a malo dalje niz ulicu je catering. Provjerite na Google maps (Trnjanska 99, Zagreb)
Da li organizirate liječnički pregled za KIF?
Puls 220 ne pruža uslugu liječničkog pregleda, ali surađujemo s medicinom rada i sporta Profozić (u istoj ulici gdje je dvorana), gdje možete obaviti liječnički pregled za Kineziološki fakultet.
Cijena i plaćanje česta pitanja
Cijena priprema za KIF ovisi o načinu plaćanja. Evo najčešćih pitanja i naših odgovora o cijeni priprema za KIF:
Trebam ponudu prema kojoj želim platiti. Kako ju mogu dobiti?
Za plaćanje na rate, zatražite emailom ponudu s pripadajućim ugovorom i planom otplate na rate.
Za jednokratno plaćanje, odite na Košaricu i odaberite sve tražene opcije. Nakon zadnjeg odabira pričekajte sekundu-dvije da se zahtjev obradi i pogledajte izračunatu cijenu.
Ispod generiranog barkoda je gumb za generiranje PDF ponude koja će sadržavati sve podatke koje se nalaze u košarici.
Košarica generira barkod i podatke za virmansku uplatu - neće vas tražiti broj kartice, ili slične osjetljive podatke. Možete slobodno odabirati različite kombinacije paketa priprema za KIF i analizirati koja opcija vam najviše odgovara. Plaćanje izračunate cijene inicirate samostalno skeniranjem barkoda, ili na temelju podataka za virmansku uplatu (Internet bankarstvo, pošta, FINA...)
Kako se plaća na rate?
Rate uplaćujete također virmanski, na temelju plana otplate koji će biti definiran ugovorom o plaćanju priprema za KIF na rate.
Kako mogu znati točan iznos rate?
Idite na Košaricu, odaberite sve tražene opcije, uključujući i željeni broj rata. Nakon zadnjeg odabira pričekajte sekundu-dvije da se zahtjev obradi i pogledajte izračunatu cijenu. Iz ovih podataka možete i generirati PDF ponudu, ali je ona samo informativnog tipa - nemojte plaćati po njoj. Zatražite emailom službenu ponudu s pripadajućim ugovorom i planom otplate na rate.
Što ako zaboravim uplatiti neku ratu?
Podsjetit ćemo vas da nam na dogovoreni datum dospjeća rate nije dospjela uplata. Imajte u vidu da uplatom prve rate prihvaćate Ugovor koji se automatski kreira uz Ponudu i da se ugovorom obvezujete uredno podmirivati rate.
Na koji način mogu izvršiti uplatu za pripreme za KIF?
Plaćanje izvršite transakcijski na naš poslovni račun u Erste banci. Podatke za uplatu provjerite na stranici Cijena priprema za KIF ili na Košarici.
Mogu li platiti gotovinom na dan kada dolazim na pripreme ili ranije?
Na žalost nismo u mogućnosti primati gotovinu.
Mogu li platiti karticom?
Na žalost nismo u mogućnosti primati gotovinu, a plaćanje karticama se zakonski smatra gotovinskim plaćanjem.
Ako se registriram, jesam li rezervirao/la svoje mjesto na pripremama za KIF?
Mogu li rezervirati mjesto, a platit ću za X dana?
Mogu li zakapariti svoje mjesto na pripremama za KIF?
Plaćanje pune cijene priprema za KIF = rezervacija mjesta na pripremama za KIF. Ne primamo drugačiji oblik rezervacije.
Kako da izvršim rezervaciju termina priprema za KIF?
Na stranici Registracija ispunite i pošaljite obrazac registracije sa svojim podacima, a zatim izvršite uplatu za odabrani termin priprema za KIF. Po nama vidljivoj uplati vaše mjesto je rezervirano.
Kako da znam ima li slobodnih mjesta za termine koje želim rezervirati?
Slobodno nas kontaktirajte prije registracije, ali u pravilu, ako je na cjeniku i u Košarici termin ponuđen za aktualnu godinu i cijena vidljiva, tada mjesta još uvijek ima.
Trebam li poslati potvrdu o uplati? Kako ću znati jeste li zaprimili uplatu i rezervaciju termina, ili da je uplaćena rata?
Ne trebate nam slati potvrdu o uplati jer imamo dnevni uvid u promjene po poslovnom računu. Bitno je samo da u opisu plaćanja nakon 01- upišete OIB maturanta koji se registrirao, a koji je u registracijskom obrascu ostavio isti OIB.
U roku od 1-3 radna dana od izvršene uplate očekujte da ćete dobiti račun na email adresu navedenu u registracijskom obrascu. Ako nakon tri dana i dalje niste dobili račun, a email nije ni u spam folderu, kontaktirajte nas da vidimo u čemu je problem.
Kod uplata rata, ako vas ne kontaktiramo s obavijesti da imate nepodmireno dospjeće plaćanja, uplatu smo uredno zaprimili i nemate brigu. Kada zadnja rata bude podmirena, obavijestit ćemo vas o tome.
Da li stvarno dajete 100% garanciju ili vraćate novce?
Da. Dajemo 100% garanciju na kvalitetu priprema za KIF. Ukoliko niste zadovoljni s našom nastavom tijekom prvog dana održavanja priprema, drugi dan možete zatražiti povrat sredstava bez potrebe da objašnjavate zašto. Imajte u vidu da je sukladno našim politikama poslovanja ova garancija uvjetna.
Uvjetna garancija podrazumijeva da morate ispuniti tri uvjeta kako bi mogli ostvariti garanciju:
- Morate u cijelosti pohađati prvi dan nastave, od prvog do zadnjeg sata.
- Morate se pozvati na garanciju tijekom drugog dana nastave usmenim putem preko kontakt telefona objavljenog na kontakt stranici ovog web sjedišta, ili osobno nekome od starijih profesora koji su taj dan na nastavi.
- Ne smijete pohađati nastavu Priprema tijekom drugog dana.
Pohađanjem drugog dana nastave smatramo da ste zadovoljni s kvalitetom Priprema za KIF i dalje gazimo prema našem zajedničkom cilju! :-)
Mogu li otkazati prijavu i dobiti novce natrag?
Mogu li prenijeti prijavu s uplaćenim paketom na drugog maturanta?
Kako mogu dobiti puno detaljnije informacije o PULS 220 politikama poslovanja?
Da. Sve opcije su otvorene. Uvjeti za ostvarivanje ovih prava su opisani u našim Politikama poslovanja.
Prijavi se odmah! na pripreme za KIF

